مشاور مدیریت نوعی از خدمات مشاوره است که با هدف بهبود عملکرد مدیریتی، مورد استفاده سازمان‌ها قرار می‌گیرد. مشاور مدیریت اغلب راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی کرده و بهترین گزینه و راه حل را به مدیران ارشد پیشنهاد می‌کند. مشاور مدیریت به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه فناوری، مدیریت تغییر، تدوین استراتژی، توسعه محصولات یا روش استخدام و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد.

گروه رنکو در این سال‌ها با مجموعه‌های بسیاری در حوزه‌های متفاوت از قبیل صنایع غذایی، تکنولوژی، هنری، پوشاک، پزشکی و غیره همکاری داشته و این مهم، منجر به کسب تجربه‌ی بالا در روند تحلیل و شناخت مشکلات سازمان‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ و تلاش برای ارائه‌ی راه‌حل های کاربردی گردید.

اغلب اوقات مدیران در سازمان به دلیل نزدیک بودن با مشکلات، نواقص و علل مشکلات را نمی‌یابند و نیاز به افرادی بیرونی می‌باشد که روزانه درگیرِ آن مشکلات نباشند و بتوانند با نگاهی بیرونی‌تر (اصطلاحاً zoom out) علل مشکلات را یافته و راه برون‌رفت از آنها را به سازمان ارائه کنند.

 

امروزه شرکت‌های بزرگی چون دیلویت، پرایس واتر هاوس کوپرز، کی‌پی‌ام‌جی و ارنست اند یانگ، به عنوان بزرگترین شرکت‌ها در زمینه ارائه خدمات مشاور مدیریت شناخته می‌شوند.