گروه هنری رنکو فعالیت خود را در سال ۱۳۸۲ با طراحی گرافیک، تبلیغات و همینطور چاپ مجلاتِ محلی در شهرک‌غربِ تهران آغاز گردانید.
از همان ابتدا، فعالیت برمبنای رعایتِ رویکرد هنری بدون محدویت با محور خلاقیت و رویاپردازی در آثار شکل گرفته و مجموعه همواره به این اصلِ مهم پایبند می‌باشد.
(که این امر در شعار مجموعه نیز مشهود است.)
در آن دوره که صنعتِ تبلیغات بسیار متفاوت‌تر از امروز و محدود به رسانه‌های محیطی، صوتی تصویری و همچنین رسانه‌های چاپی مانند مجلات و روزنامه‌ها، تراکت و پیک‌های محلی در جریان بود، نگارش استراتژی‌های تبلیغات براساس بودجه‌ی کسب و کارها، کاری به نسبت ساده و دور از توجه بود. با گذر زمانی نه چندان طولانی رشدِ کم‌نظیرِ تکنولوژی و رسانه‌ها در کمتر از دودهه، دنیای تبلیغات را نیز همچون صنایع دیگر دستخوش تغییرات چشمگیر نموده، به طوری‌که دیگر بیشترِ روش‌های تبلیغاتیِ گذشته کارامدی و اثرگذاریِ قبل را ندارند و حتی برخی رفته‌رفته منسوخ گردیده‌اند.
واحد تبلیغاتِ استودیو رنکو از همان سال‌های ابتدایی به صورت چند رسانه‌ای با سرویس‌های کامل از بخش طراحی گرفته، که شامل طراحیِ کاراکتر، لوگو، بیلبورد، بسته‌بندی، کاتالوگ و غیره تا بخش مشاوره و اجرای کامل پروژه‌های تبلیغاتی به مشتریانِ متعددی ارائه‌ی خدمات نموده و هم‌اکنون مشاور و مجریِ تبلیغات بسیاری از برندهای مطرح می‌باشد که نام برخی از آنها در بخش مشتریان رنکو آورده شده است.
مجموعه‌ی رنکو پس از چندسال از شروع فعاليت، با شروع روندِ تغییر نگرشِ سازمان‌ها به ایجاد ساختارهایی نظام‌مند و همچنین گرایش تیمِ رنکو برای ارائه‌ی راهکارهای مدیریتی برای حل مشکلاتی که سازمان‌های در حالِ تغییرِ ساختار با آن روبرو بودند، مضاف بر وجود پتانسیل اجراییِ تیم رنکو در حوزه‌ی استراتژی و بازاریابی، پایه‌های دپارتمان مشاوره‌ مدیریتی را بنا نهاد، و هم‌اکنون این واحد در ارائه‌ی مشاوره و همراهی سازمان‌ها‌ در جهت طراحی ساختار، تبیین استراتژی‌ها، تعیین اهداف، استخدامِ منابع‌انسانی، آموزش و فعالیت‌های مرتبط سرویس‌های متمایزی ارایه می‌دهد.
دپارتمانِ فیلم و انیمیشن رنکو علاوه بر ساخت تیزرهای تبلیغاتی و سفارشی، در صنعت فیلم و سینما فعال بوده و فعالیت‌هایی نظیر ساخت فیلم و انیمیشن، فیلم‌برداری، تدوين، کارگردانی، تهيه كنندگى، طراحیِ استوری‌بورد، صداگذاری و ضبط نریشن، پخش بین‌المللی فیلم و عناوینی مرتبط را در کارنامه‌ی خود دارد.
دپارتمان بازی‌سازیِ رنکو در حوزه ساخت بازی‌های کامپیوتری در بسترِ موبایل، کامپیوتر، تلویزیون‌های هوشمند و سامانه‌های سخت‌افزاری فعالیت دارد كه چند نمونه از بازی‌های تولید شده در این واحد در بخش بازی قابل بازدید است.
با توجه به اینکه هم‌اکنون تعداد بازیکنانِ بازی‌های دیجیتالی در ایران از مرز ۳۰ میلیون نفر گذشته است، آینده‌ی جذاب و روشنی برای این صنعت متصور هستیم و تلاش می‌کنیم در افزایش سطح کیفیِ بازی‌ها موثر باشیم.
ماموریت گروه هنری رنکو؛ خلق تخیلات و تصوراتِ ذهنی با زبانِ هنر و چشم انداز ما حرکت به سمت جایگاه والای انسانیت با زبان مشترکِ هنر در روابط انسانی می‌باشد.
باشد که محقق گردد.

تیم رنکو

معرفی اعضای اصلی گروه هنری رنکو